Ako opticky zmenšiť široké boky

Dámy, zaujíma vás, ako zakryť väčšie boky? Je to jednoduché, stačí staviť na pár trikov, vďaka ktorým budú vaše boky vyzerať opticky o poznanie menšie. Toto sú oni.

Zvoľte tmavé farby
Na zakrytie širokých bokov voľte tmavé farby. Stavte na nohavice či sukňu v tmavej farbe, ako je čierna, tmavo šedá alebo napríklad tmavo modrá. Pokiaľ chcete dosiahnuť ešte väčšie optické zoštíhlenie bokov, dajte prednosť svetlejšiemu vršku, vďaka ktorému presuniete pozornosť k vrchným partiám vášho tela.

Zvýraznite vrchné partie
Pokiaľ máte postavu presýpacích hodín a trápia vás široké boky, alebo naopak chcete opticky túto postavu docieliť, mali by ste zvýrazniť trup a ramená. Správnou voľbou môžete byť výrazný náhrdelník, šatka svetlejšej farby alebo košeľu či tričko s výstrihom do V. V prípade úzkych ramien odporúčame skúsiť malé ramenné vypchávky.

Vyskúšajte nohavice so širokými nohavicami
Ak chcete opticky zakryť boky, radšej sa vyhýbajte voľným šatám a topom a vyskúšajte široké nohavice. Ideálnou voľbou sú potom nohavice so širokými nohavicami tmavej farby so svetlejším topom, vďaka ktorému vytvoríte ilúziu menších bokov.

Zvoľte vysoký pas
Áno, pokiaľ zvolíte oblečenie s vysokým pásom, alebo výrazný opasok, vaše nohy budú vyzerať dlhšie a vaše boky sa opticky zmenšia.

Noste správne topánky
Výber správnych topánok môže výrazne zmeniť tvar vašej postavy. Pokiaľ zvolíte nízke topánky, zvýrazníte tak vaše boky. V prípade topánok na vysokom podpätku či kline opticky predĺžite vaše nohy, a ľahko tak vytvoríte ilúziu menších bokov. Vhodné je tiež zvoliť topánky do špičky, vďaka ktorým budú vaše nohy vyzerať dlhšie a boky menšie.