Krosové a trekingové bicykle vás odvezú, kde sa vám zapáči

To, že je jeseň, rozhodne neznamená, že máme dať zbohom našim bicyklom. Pre mnohých z nás je jeseň ešte vítanejšia, než leto, a to preto, že nie sú také horúčavy, slnko nemá takú moc, a tak je čas na bicykloch počas pekných dní ešte príjemnejší. Navyše, ak sa vydávate aj do prírody a na nespevnený povrch, môžete pozorovať obrovskú premenu lesov, kríkov a lúk, čo je pre mnohých spolu s cyklistikou dokonalý doping.

Prečo krosové a trekingové bicykle

Na jeseň môžete hojne využívať krosové a trekingové bicykle. Majú mnoho priaznivcov naprieč generáciami. Pokiaľ radi meníte terén a nejde vám len o adrenalínovú alebo rýchlu jazdu, siahnite po crossovom alebo trekovom bicykli. Budete určite spokojní.

Krossové a trekové bicykle sú pomyselným zlatým stredom medzi cestovným a horským bicyklom. Väčšinou majú odpruženú prednú vidlicu, ktorá je bežná pri horských bicykloch. Majú ale kolesá s priemerom 28“, čo je typický znak trekingových a crossových bicyklov.

Čo sa týka delenia, na Bikero.sk nájdete dámske krossové a trekingové bicykle aj pánske krossové a trekingové bicykle.

K odporúčaným predajcom patrí napr. trekingový bicykel s ľahkým hliníkovým rámom BMC – Alpenchalenge AL TWO Silver / Black 2023. Má pohon Sram Eagle 1 x 12, hydraulické brzdy a 37 mm plášte Vittoria.

Lacnejší, ale aj tak skvelý tohtoročný model je trekový bicykel s odpruženou vidlicou Suntour CTM – STARK 2.0 matná tmavomodrá perleť 2023 s komponentmi Shimano a ľahkým hliníkovým rámom, ideálny na výlety po cyklotrasách.

Pre tých, ktorí jazdia na dlhšie trasy

Ak sa vydávate aj na niekoľkodňové výlety na bicykloch, potom sa pozrite na gravel bicykle. Gravel a cyklokrosové bicykle sú k dostaniu v mnohých variantoch, vyberú si aj najnáročnejší.

Nezostáva nič iné, než sa pozrieť na Bikero.sk. Samozrejmosťou je odborné poradenstvo, pokiaľ si ho prajete a odporúčanie bicykla priamo vám na mieru podľa vašich prianí a potrieb.