Vianočné dekorácie pre dokonalé Vianoce.

Výber vhodného vianočného stromčeka nie je vždy jednoduchou záležitosťou a dokáže poriadne potrápiť. Správny výber podlieha rôznym kritériám, kde je dôležité zohľadniť aj jeho výšku. Tak ako nevyzerá dobre malý stromček vo veľkom priestore, kde sa stráca, tak ani veľký stromček silou-mocou naprataný do malého priestoru nepôsobí zrovna esteticky.

Umelý vianočný stromček 180cm je kompromisom

Najčastejšou a ideálnou výškou je umelý vianočný stromček 180cm, ktorý je dostupný v rôznych prevedeniach a farbou ihličia. Možno ho použiť ako hlavný vianočný stromček, ktorý bude zdobiť obývačku alebo ním skrášliť detskú izbu, či inú miestnosť. Vďaka svojim rozmerom je vhodný do bytu, alebo domu s menšou obývačkou.

Svetlá na stromček dotvoria vianočnú atmosféru

Vianočný stromček je neodmysliteľnou súčasťou a dekoráciou vianočných domácností, ale rozhodne nesmú chýbať ani svetlá na stromček. Tie sú perfektným doplnkom počas studených zimných dní. Svoj stromček môžete rozžiariť v rôznych tónoch. Zimnú atmosféru podčiarkne osvetlenie v studenej bielej farbe. Ak si chcete domov zútulniť a uprednostňujete viac hrejivú atmosféru, tu dozaista vytvorí osvetlenie v teplej bielej. Stromček taktiež môže hrať všetkými farbami ak použijete farebné osvetlenie.

Adventný veniec symbolizuje blížiaci sa príchod Vianoc

Jedným z tradičných vianočných symbolov je aj adventný veniec, ktorý zvykneme ozdobovať štyrmi sviečkami a táto dekorácia najčastejšie zdobí sviatočný stôl, čím zútulňuje a skrášľuje príbytok. Už dávno neplatí, že adventný veniec musí byť zelený. V ponuke nájdete okrem vencov s bledším alebo tmavším zeleným ihličím aj strieborné alebo zasnežené verzie. Každý z týchto vencov si môžete ozdobiť v rôznych štýloch a vytvoriť tak jedinečnú vianočnú dekoráciu.