Dámske zimné bundy na lyžovanie – akým detailom sa oplatí venovať pozornosť pri ich výbere?

Výber správnej lyžiarskej bundy by mal dôkladný. Počas lyžovačky sa musíte vedieť na svoju lyžiarsku výbavu spoľahnúť v akýchkoľvek poveternostných podmienkach. Čo všetko by mala mať dobrá lyžiarska bunda? Okrem toho, ako bunda vyzerá je potrebné klásť dôraz aj na jej funkčnú stránku. Týmto detailom venujte pri nákupe kvalitnej lyžiarskej bundy pozornosť.

Odolnosť voči poveternostným podmienkam

Základnou požiadavkou, ktorú by mala zimná lyžiarska bunda spĺňať je vysoká odolnosť voči nepriaznivým poveternostným podmienkam. Na lyžiarskom svahu vás môže kedykoľvek prekvapiť husté sneženie, dážď aj silný vietor. Pripravte sa na to vopred a vybavte sa bundou, ktorá dokáže týmto nástrahám odolávať. Poobzerajte sa po bunde, ktorá má vodeodolný povrch a zabráni aj prenikaniu studeného vetra. Výhodou je aj praktická kapucňa a a vysoký stojačikový golier na zips. S takouto bundou môžete vyraziť do hôr, na prechádzku, ale aj za lyžovačkou či inými zimnými športami.

Hrejivosť materiálu 

Zimná bunda musí byť v prvom rade hrejivá. O to viac to platí pri výbere lyžiarskej bundy. Počas lyžovania je potrebné, aby ste svoje telo udržali v optimálnom teple a nič vám nebránilo vykonávať váš obľúbený zimný šport. Ideálne sú zimné lyžiarske bundy s hrejivou syntetickou výplňou alebo páperím, vďaka ktorým budete po celý čas nosenia v teple. Pod kvalitnú bundu vám stačí len termo bielizeň a ľahká flísová mikina. Vyberte si zo širokej ponuky hrejivých zimných búnd na Bolf.

Praktické detaily 

Vrecká, kapucňa či elastické manžety. To všetko by mala mať ideálna dámska lyžiarska bunda. Počas lyžovačky určite oceníte, ak sa vám do bundy zmestia všetky drobnosti ako mobilný telefón, peňaženka či kľúče. Dbajte na to, aby mala bunda okrem klasických vonkajších vreciek po stranách aj vnútorné vrecká, ktoré sú lepšou voľbou napríklad na odloženie mobilu. Na bunde by okrem vreciek nemala chýbať ani kapucňa, ktorá vás ochráni vo vetre, snehu aj daždi. Ideálnym riešením je kapucňa s možnosťou odopínania, ktorú si viete jednoducho pridať alebo odobrať kedykoľvek potrebujete. Posledným drobným, ale praktickým detailom sú elastické manžety, ktoré plnia dve funkcie. Udržujú vaše ruky v teple a zaisťujú, že sa vám rukávy na bunde počas športovania nehrnú hore. Pri nákupe si preto poriadne prezrite, ako veľmi je bunda praktická a či má všetky spomenuté detaily. 

Vzhľad a prevedenie

Na záver si nezabudnite vybrať bundu, ktorá bude mať okrem všetkých praktických funkcií aj tie estetické. Zažiarte na svahu či zimnej prechádzke v horách so štýlovou zimnou bundou. Nebojte sa odvážnych a výrazných farieb ako ružová, zelená, žltá či červená, ktoré sú aktuálne trendy. Navyše sa dajú jednoducho kombinovať s čiernymi alebo bielymi lyžiarskymi nohavicami a štýlovou čapicou. Ak máte radšej minimalistické oblečenie, nič nepokazíte čiernou klasikou. Ak naopak preferujete svetlé neutrálne farby, dobrou voľbou sú pre vás práve bundy v odtieňoch béžovej, ktoré sa ľahko kombinujú s iným tmavým oblečením aj doplnkami. Tohtoročným trendom sú napríklad aj monochromatické kombinácie v spomínaných neutrálnych farbách. 

Vyberte si svoju ideálnu dámsku lyžiarsku bundu na Bolf aj vy a zažiarte na lyžiarskom svahu v štýlovej, modernej a praktickej bunde. 

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram