Test BullGuard VPN vs Hola VPN Premium: Ktorá VPN vyhrala?

Oplatí sa objednať Bullguard VPN, alebo dáva väčší zmysel personalVPN? Vlastnosti oboch VPN sme vzájomne porovnali, obodovali ich a skóre je 6,2/10 vs 6,8/10.

Nameraná rýchlosť BullGuard VPN : Personal VPN, Ktorá je vyššia?

Dôležitý parameter VPN je rýchlosť, čo možno povedať aj o Bullguard a Personal VPN.

Sťahovanie dát pri prvej z VPN nám bežalo rýchlosťou 37 Mb/s, pri druhej 112 Mb/s. BullGuard tak bola o 75 Mb/s pomalší v porovnaní s Personal VPN.

Upload Bullguard bol 6 Mb/s. Personal VPN sme namerali upload 35 Mb/s, je teda o 29 Mb/s rýchlejšie.

Tretí parameter (rýchlosť odozvy) bol u prvej testovanej VPN 220 ms. Čas odozvy u personalVPN skript nameral 27 ms. Pri rýchlosti odozvy je menšia hodnota výhodnejšia, takže BullGuard VPN je o 193 ms horšie.

Výsledok BullGuard VPN vs Personal VPN je 3/10 : 6/10.

Zadarí sa BullGuard prehrávať seriály z Netflixu?

Vysoká rýchlosť pripojenia je dôležitým parametrom pre odblokovanie Netflixu, BullGuard VPN to nemá. Na odblokovanie väčšinou postačí spustiť VPN a vybrať krajinu, Personal VPN zahraničné Netflix odblokovať nevie.

Vďaka VPN je možné odblokovať aj youtubové videá, ktoré sú v Česku skryté, pričom personalVPN túto zručnosť nezahŕňa. Druhá z porovnávaných VPN funkciu odblokovania YouTube má.

Ďalšími dôležitými funkciami VPN je multi-hop pripojenie, ochrana DNS a kill switch. Napríklad Bullguard poskytuje ochranu pred DNS únikmi a Personal VPN napr. neposkytuje white-listing.

V porovnaní funkcií VPN je výsledok 5/10 : 10/10.

Ako si vedie Bullguard VPN v počte krajín a serverov?

Nízka ponuka VPN serverov môže spôsobiť nízku rýchlosť, Bullguard VPN má v ponuke 2000 serverov, v katalógu Personal VPN sme našli 6500 serverov. Prvá z dvojice tak udáva o 4500 menej .

Podobným parametrom je počet krajín, ktorý u Personal VPN dosahuje počet 220. Druhá VPN ponúka 16, čo je o 26 menej. V tomto porovnaní tak prehráva.

Odporúčame sledovať aj parameter počtu zariadení, ktorých BullGuard VPN zvládne 6. personalVPN súčasne pripojí 5 zariadenia. Kompletný prehľad parametrov si prečítajte v článku najlepšie VPN pre PC.

Aké platformy zvláda Bullguard a aké vedia personalVPN?

Pri výbere VPN je potrebné skontrolovať podporované zariadenia, BullGuard VPN zvládne Android, zvláda zariadenie s operačným systémom iOS. Personal VPN iPhony s iOS nepokrýva, Android štandardne dokáže pripojiť.

Za zmienku stoja aj informácie o sídle VPN, pretože tamojšou legislatívou sa riadi prípadné zdieľanie informácií o užívateľoch s políciou. Bullguard má domov vo Veľkej Británii. Prevádzkovateľ druhej VPN má korene v USA.

Aplikácia Bullguard VPN nie je v slovenskom jazyku, Personal VPN slovensky tiež lokalizovaná nie je.

V súboji platforiem dosiahla BullGuard bodového súčtu 10/10, personalVPN si vyslúžila hodnotenie 10/10.

Cena Bullguard a Personal VPN

Personal VPN si možno zaobstarať za 5,87 € mesačne, predplatiť druhú z VPN si môžete od 3,14 € mesačne. Výsledné hodnotenie VPN za pomer ceny a dostupných funkcií je 5/10 pre prvú, respektíve 5/10 pre druhú porovnávanú VPN.


Tip redakcie: Chcete naprogramovať aplikáciu na mieru? Navštívte Najrýchlejší vývoj webových aplikácií na mieru