Ideálna destinácia na jeseň? Necestujte za exotikou, ale objavujte Slovensko

Radi si vyjdete na predĺžený víkend alebo rovno celý týždeň niekam mimo domova nielen v lete, ale aj teraz na jeseň? Ak nechcete nikam ďaleko, zostaňte doma na Slovensku, je tu vidieť množstvo zaujímavého, pekného, tradičného i netradičného. Zájsť si môžete napríklad do hlavného mesta a zotrvať tam, alebo si vybrať niekoľko zaujímavých miest a počas týždňa ich všetky navštíviť.

Známy a obľúbený Veľký Meder

Keď na Slovensku poviete Veľký Meder, väčšina z nás vie, že ide o juhoslovenské mesto, kde nájdete prevažne maďarské obyvateľstvo. Nachádza sa v okrese Dunajská Streda a ľudia tu jazdia predovšetkým kvôli presláveným termálnym prameňom. Ich teploty dosahujú k 36 – 38 °C a využívajú sa pri liečbe kĺbových porúch, chrbtice, majú všeobecne priaznivý vplyv na regeneráciu organizmu. Keď si zahovoríte hotel Veľký Meder, budete si môcť užívať bazény, veľa zábavy prostredníctvom minigolfu, plážového volejbalu, tobogánov … V okolí kúpeľov sa nachádza lesopar, ktorý je ako stvorený na prechádzky a relaxáciu.

Tiež ubytovanie Dunajská Streda vám môže prísť vhod. V rekreačnom stredisku Hotel Termalpark***, ktorý získal 94% zo 100% v hodnotení spokojnosti 188 klientov, si môžete užiť veľa zábavy a výbornú dovolenku. Internet aj parkovanie sú tu ZADARMO.

Asi 1 km od termálnych kúpeľov Thermal Corvinus Veľký Meder môžete využiť ubytovanie v Apartmány Judita Kissová. Môžete sa tu pohodlne a pekne ubytovať a využiť kuchynku na to, aby ste si sami uvarili. Ak sa nechcete denne stravovať v reštaurácii, ale občas si aj uvariť, ideálne riešenie.

Do Bratislavy nielen za nočným životom, ale aj pamiatkami a Dunajom

Ak si chcete vydýchnuť od povinností z dedinského života a stráviť čas v meste, vyberte si hotel v Bratislave a strávte večer vo dvojici v kvalitnej reštaurácii s výhľadom na celú Bratislavu. Alebo sa nechajte zviezť po Dunaji, navštívte pamiatky, ZOO, kino, divadlo alebo to, čo vás láka.