Zámok Svijany ponúka vyžitie pre každého

Navštívte spolu s nami miesto, ktoré za 6 rokov od svojho otvorenia verejnosti získalo štatút významného kultúrneho a spoločenského strediska regiónu.

Svijanský zámok zakúpil roku 2013 susedný Pivovar Svijany a zachránil ho tak pred demoláciou. Za prispenia európskych grantov a nórskych fondov bola stavba v roku 2016 zrekonštruovaná do podoby, ktorou sa pýšila v 17. storočí.

Horné poschodia zámku ponúka ubytovanie v štýlovom trojhviezdičkovom Hoteli & Zámku Svijany. Hotel sa stal vďaka hlasovaniu verejnosti v roku 2021 regionálnym víťazom v súťaži Czech Hotel Awards. Pobyt v moderných izbách vo vnútri historickej budovy, ktorá patrila napr. Jáchymu Ondřejovi Šlikovi či Albrechtu z Valdštejna, je naozaj jedinečným zážitkom. Hotel ponúka atraktívne pobytové balíčky, množstvo doplnkových služieb i pestré vyžitie pre deti.

Dolné poschodia zámku patria expozíciám, môžete si ich pozrieť pri komentovanej prehliadke alebo si ich prejsť po vlastnej osi. Iste vás ohromí kaplnka sv. Jána a Pavla s cennou „šlikovskou“ výmaľbou, ktorá je veľmi žiadaným miestom na organizovanie svadobných obradov. Vybavenie ostatných priestorov zámku sa nezachovalo, veľkú časť expozícií preto tvoria najmä miestne nálezy. Môžete sa tak napr. prejsť po pohrebisku z doby bronzovej alebo si pozrieť bronzový poklad.

Milovníci kvalitných dobrodružných hier by si nemali nechať ujsť interaktívne hry Arcana. Na Zámku Svijany sú tieto hry celkom tri. Hotelová Arcana, ktorá vám odhalí tajnú schránku priamo vo vašej izbe, vám bude sprístupnená iba vtedy, ak sa na zámku ubytujete. Zámocká Arcana svojich hráčov vykonáva prehliadkovým okruhom zámku, úlohy im pritom zadáva aplikácia v mobilnom telefóne. Rodinná Putovná Arcana, ktorá cieli najmä na malé deti, hráčom zase umožní spoznať okolie Zámku Svijany. Herné úlohy sú dômyselne ukryté v špeciálnom batohu.

Novinkou pre milovníkov piva a relaxácie sú Pivné kúpele Svijany, ktoré boli v areáli zámku otvorené na začiatku roku 2022. Ich návštevníci si v nich môžu dopriať pivný kúpeľ vo vírivých dubových vaniach, konzumovať krúžkovaný ležiak Svijanský Zámok s tradičnými praclíkmi a relaxovať na slzku.

Na zámku sa organizuje celý rad akcií, svadieb, firemných akcií a teambuildingov, zároveň je ideálnym východiskovým bodom pre výlety a cyklovýlety do Českého raja.

Multifunkčný Zámok Svijany ponúka skrátka vyžitie pre každého. Pokiaľ ste teda na zámku ešte neboli, jeho návštevu vám vrelo odporúčame.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram