Ako spoznať Paríž zblízka

Paríž, mesto, ktorého korene siahajú až do doby okolo 250 rokov pred nl, ročne navštívi niekoľko miliónov turistov. Pokiaľ toto mesto láka aj vás, skúste si svoj čas v ňom užiť čo možno najefektívnejšie. Okrem najnavštevovanejších galérií a pamätihodností skúste spoznať aj francúzsku kultúru a navštíviť aj menej preslávené miesta.

Vydajte sa na prehliadku mesta
Každý turista by mal navštíviť všetky dôležité parížske miesta a pamätihodnosti. Väčšina knižných sprievodcov ponúka najdôležitejší prehľad, aby ste si všetko mohli prejsť sami. Skvelým spôsobom, ako spoznať Paríž rýchlo a zároveň nič nevynechať, sú otvorené autobusy, na ktorých sa vďaka slúchadlám s výkladom dozviete aj to najdôležitejšie z parížskej histórie.

Ochutnajte francúzsku kuchyňu
Francúzska kuchyňa nenadobudla výbornú reputáciu pre nič za nič, v minulosti výrazne ovplyvnila kuchyňa v takmer všetkých západných krajinách av roku 2010 bola zapísaná na zoznam svetového dedičstva UNESCO. Určite preto pri svojej návšteve nezabudnite ochutnať typické francúzske pochutiny alebo sa vydať na večerné menu do jednej z parížskych reštaurácií.

Vystúpte na Eiffelovku
Eiffelova veža, symbol Paríža, je miestom, ktoré pri vašej návšteve Paríža nesmiete vynechať. Ak sa chcete vyhnúť davom ľudí, vydajte sa sem tesne pred západom slnka, kedy fronty aspoň trochu opadnú.

Plávajte sa po Seine
Plavby po Seine sú medzi turistami obľúbené predovšetkým v lete, ponúkajú totiž romantický a pokojný pohľad na Paríž. Navyše z rieky uvidíte aj dôležité pamätihodnosti.

Prevetrajte peňaženku na nákupoch
Paríž diktuje módu nielen Európe, ale aj celému svetu. Stáva sa preto skvelým miestom na nákupy. Pokiaľ nechcete utrácať peniaze v značkových obchodoch, vydajte sa na jeden z miestnych trhov, známy je napríklad Marché d’Aligre.

Užite si deň v Disneylande
Disneyland nemusí byť kúzelný len pre deti, popustiť uzdu svojej fantázii tu môžu aj dospelí. Francúzsky Disneyland je v skutočnosti najnavštevovanejšou atrakciou vo Francúzsku a vy si tu môžete užiť skvelé jazdy, predstavenia, jedlá, párty a ďalšie zábavy.

Nezabudnite umenie
Paríž je jedna veľká zbierka umeleckých diel, z ktorých najslávnejšia je preslávená Da Vinciho Mona Lisa v Louvri. V Paríži sú ale aj ďalšie zaujímavé galérie, napríklad v Musée d’Orsay sa nachádza najväčšia zbierka impresionistických obrazov na svete a na svoje si prídu aj milovníci moderného umenia.

Zoberte odvahu na návštevu podzemných katakomb
V parížskom podzemí sa rozkladá niekoľko sto kilometrov chodieb, kam bolo v 18. storočí pochovaných asi 6 miliónov tiel, ktorými sú chodby lemované. Táto prehliadka síce vyžaduje veľa odvahy, ale ponúka nevšednú atrakciu v Paríži.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram