Ako ideálne vybrať slnečné okuliare podľa tvaru vašej tváre

Štýlový doplnok k oblečeniu? Ochrana pred slnkom? Stavte na slnečné okuliare. Práve vďaka okuliarom môžete totiž perfektne doladiť akýkoľvek outfit. Aby vám však okuliare skutočne pristali, je potrebné zvoliť ten správny tvar, ktorý bude vašej tvári najviac lichotiť.

Okrúhly tvar tváre
Máte okrúhlu tvár a hľadáte tie správne slnečné okuliare? Potom práve hranatý štýl obrúčok je presne pre vás! Ostrejšie hrany dodajú rysy vašej tvári a opticky vám ju zoštíhlia. Zvoliť môžete napríklad slnečné okuliare v tvare štvorca alebo obdĺžnika. Vyhnúť by ste sa naopak mali malým okrúhlym alebo oválnym tvarom okuliarov, pretože tie budú vašu tvár naopak viac zaguľacovať.

Hranatý tvar tváre
K hranatému tvaru tváre sa najviac hodia okrúhle a oválne slnečné okuliare. Tento štýl okuliarov dokonale vyváža ostré tvary vašej tváre a skutočne vám pristane. Zvoliť môžete aj farebné a ozdobné obrúčky, vďaka ktorým na vás slnečné okuliare skvele vyniknú.

Oválny tvar tváre
Majitelia oválnej tváre sa môžu radovať, pretože práve na nich vyzerá prakticky každý tvar slnečných okuliarov úžasne!

Vďaka univerzálnemu tvaru tváre môžete zvoliť akékoľvek okuliare, ktoré vám padnú do oka. Počnúc od geometrických tvarov okuliarov až po takzvané lenonky či mačacie okuliare.

Srdcovitý tvar tváre
Srdcovitý tvar tváre, niekedy aj trojuholníkový tvar, sa radí medzi najkrajší tvar. Najlepšie sa k nemu hodia decentné slnečné okuliare, ktoré majú jemné rámy bez výraznejšieho zdobenia. Zvoliť môžete klasické pilotky alebo slnečné okuliare v tvare motýľa.